Akıllı Bebek Yetiştirmek

Her aile akıllı bebekleri olsun ister. Pekiyi, bebeğiniz nasıl daha akıllı ve başarılı olur? Araştırmalara göre, zekanın %50sini genetik , %50sini yetiştirme tarzı belirliyor. Yani çocuğunuzun ileride problemlerini çözen, başarılı bir birey olup olmayacağını, siz belirliyorsunuz. Seminlerlerimiz size akıllı bebek yetiştirmenin bütün inceliklerini öğretecek. Böylece ebeveyn olarak bu konuda kendinizi güvende hissedecek ve çocuğunuzun geleceğine çok önemli bir katkıda bulunacaksınız.

Her seminer 2 saatliktir.

Nasıl akıllı bir çocuk yetiştirebiliriz?
Bu seminerimiz bu eğitim kategorimizin özetidir ve size püf noktaları ve ipuçlarını 2 saatlik seminerimizde anlatacağız.

Bebek İşaret Dili

Bebek İşaret Dili Semineri, bebek işaret dilinin temellerini öğretecek bir derstir.Seminer boyunca bebek işaret dilinin birçok yararını ortaya çıkaran çığır açmış araştırmalar hakkında bilgi edineceksiniz. Ayrıca oyun,şarkı ve eğlenceli aktiviteler konseptinde sayısız işaret öğrenmenin zevkini yaşamanın yanında bir bebeğe bebek işaret dilini nasıl öğreteceğinize dair ve günlük hayatınızda nasıl bebek işaret dilini entegre edeceğinizi de öğerneceksiniz.

Beyin Gelişimi

Doğumda beyin %25 gelişmiş oluyor. Çocuk 3 yaşına gelince, %90. Bu ilk 3 yıldaki beyin gelişiminle ilgili gereken bilgilere sahip misiniz? Bu önemli seminerimizde beyin gelişiminle ilgili herşeyi öğreneceksiniz. Yani,

Beyin de esneklik nedir ve niye onemlidir?

İlk yıllarda beyin gelişimi

Beyin gelişiminden dolayı ortaya çıkan problemler

Kritik zaman (critical period) ne anlama gelir, çocuk gelişim ve öğrenmekte?

Not: Profesyoneller için düzenlediğimiz Beyin Gelişimi Sertifika Programımızdan herhangi seminere katılabilirsiniz.

İletişim

Bu seminerde, çocuğumla daha güçlü bir bağ kurmak için ne yapmalıyım?

Dil gelişimini ve ilerideki okul başarısını güçlendirmek için şimdiden bebeğimle nasıl iletişim kurmalıyım?

Öğrenmek

Bebekler dünyayı keşif ve denetim içgüdüsüyle doğarlar. Bu seminerde ki konular bebekler ve çocuklar nasıl öğrenir, ve ifadeleriniz ve hareketleriniz ile bebeğinize ve çocuğunuza doğruyu ve yanlışı nasıl anlatabilirsiniz.

Okur-yazarlık

Bebeğinizin dil gelişimini nasıl güçlendirip ileride okumayı seven çocuk ve yetişkin olmalarını nasıl sağlayabileceğinizi bu seminerde öğrenebilirsiniz.

Müzik ve Gelişim

Müziğin beyin gelişiminde ve başarıda ki önemi son yıllarda araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Bu seminerde, şu soruların cevaplarını öğreneceksiniz:

Müzik bebek gelişimi için neden önemlidir?

Bir enstrümanı öğretmek için en uygun dönem ne zamandır?

Bebeğimin gelişimi için müzik’ten en iyi şekilde nasıl yararlanabilirim?

 

Matematik ve Uzaysal Düşünme

Matematik sırf okulda öğretiliyor, bebeğiminle ne alakası var diye düşünüyorsanız, ozaman bu seminere kesinlikle katılmalısınız. Çünkü aslında matematik ve uzaysal düşünme becerileri bebeklikte gelişmeye başlıyor. Seminerde cevaplayacağımız bir kaç soru:

Bu yeteneklerin daha iyi gelişimini sağlamak ne fayda sağlar?

Hangi aktiviteler bu yeteneklerin en iyi şekilde gelişimine yardımcı olur?

Gelişimde Oyunun Önemi

Saatlerce psikoterapi mi on dakika oyun mu? Çocuklar ilk yıllarda ders yaparak değil, oynayarak öğrenir. Oyunun çocuk gelişimindeki ve karakter oluşumundaki önemini ve etkili oyunlar da bu seminerimizde öğreneceksiniz.

 

Baba: göz ardı edilen bebek gelişim hazinesi

İlgili babaların çocukların özgüven daha çok olur ve problem çözmekte daha yetenekli olur, biliyor muydunuz? Bu seminerimizde, ilgili babaların bebekleri ve çocukların hayatlarındaki katkıyı ön planda göreceksiniz. En az anne kadar önemli olan baba ile ilgili olan araştırmalar sunulacak.


PaylaPayla


linebabyline
Uz.Dr. Gürkan Çelikkol / İstanbul

Ilk çocuğumuzda bebek işaret dilinden neden yararlanmadık diye çok hayıflanıyorum. Hayatımız çok daha kolay ve keyifli olabilirdi. İkinci bebeğimizden tecrübeyle bebeklerin korkunç zeka ve dikkat kabiliyetleri karşısında afallamış durumdayım. Şimdi emin olduğum bir şey daha var o da toplum olarak bebekleri aptallaştırıp işe yaramaz hale getirmek için elimizden geleni yaptığımız..
Hala yapabileceğimiz en iyi yatırımın bebeklerin ve çocukların potansiyellerini en iyi şekilde ortaya çıkarmak olduğunun bilincinde değiliz. Elinizdeki kitap ise bu gidişe bir dur demek, bebeklerin potansiyellerini gün ışığına çıkarmak için yapılmış harika bir çalışma. Kitapları okuyup ‘a güzelmiş’ deyip bir kenara atanlara bir uyarım olacak: Bu kitap bir uygulama rehberi ve uygulamazsanız gerçekten pişman olursunuz. Bu konuda bir sürü kitap okumuş olanlar bile satır aralarından hazineler bulacaklar, öğretim üyeleri binlerce sayfalık literatürün basit uygulanabilir tavsiyelerle nasıl pratiğe dönüşmüş olduğunu görüp şaşıracaklardır. Son bir tavsiye; sadece siz okuyup, uygulamayın, bebeğinizle ilişkide olan herkesin okuyup uygulmasını sağlayın, böylece maksimum yararı alırsınız.